1. Загальні відомості професійного стандарту

1.1. Основна мета професійної діяльності

Мета професійної діяльності керівника (директора) закладу загальної середньої освіти (далі – закладу освіти) полягає в здійсненні безпосереднього управління закладом і відповідальності за освітню, фінансово-господарську та інші види діяльності закладу освіти. Керівник (директор) є представником закладу освіти у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти.

1.2. Назва виду економічної діяльності, секції, розділу, групи та класу економічної діяльності та їхній код (згідно з Національним класифікатором України ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності").

Секція

Р

Освіта

Розділ

85

Групи

85.2

Початкова освіта

Класи

85.20 Початкова освіта

85.3

Середня освіта

85.31 Загальна середня освіта

1.3. Назва виду професійної діяльності та її код (згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 "Класифікатор професій")

Розділ

Підрозділ

Клас

Підклас

Група

1

12

121

1210

1210.1

Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі)

Керівники підприємств, установ та організацій

Керівники підприємств, установ та організацій

Керівники підприємств, установ та організацій

Керівники підприємств, установ та організацій

1.4. Назва професії (професійної назви роботи) та її код (згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 "Класифікатор професій")

1210.1 Керівник (директор) закладу загальної середньої освіти.

1.5. Узагальнена назва професії

Керівник.

1.6. Назви типових посад

Керівник закладу загальної середньої освіти.

Директор закладу загальної середньої освіти.

1.7. Місце пpoфeciї (посади, професійної назви роботи) в організаційно­ виробничій структурі підприємства (установи, організації)

Очолює заклад освіти та здійснює безпосереднє керівництво ним. Має у підпорядкуванні відповідний штат співробітників. Підпорядковується

засновнику.

Робоче місце розташоване у приміщенні закладу освіти (в окремому кабінеті) або визначається умовами здійснення дистанційної форми роботи.

1.8. Умови праці

Диплом магістра (спеціаліста) (7 рівень Національної рамки :кваліфікацій).нтелектуальним навантаженням.

Робочий час і час відпочинку, інші умови праці, оплата праці визначаються законодавством про працю, а також законодавством у сфері освіти.

Режим роботи визначається правилами внутрішнього розпорядку, колективним договором, іншими документами закладу освіти.

1.9. Умови допуску до роботи за професією

Керівником закладу загальної середньої освіти може бути особа, яка пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до Закону України "Про повну загальну середню освіту" (ст. 38, 39 Закону України "Про повну загальну середню освіту").

Керівник (директор) державного, комунального закладу освіти обирається на посаду за результатами конкурсу, що проводиться відповідно до вимог Закону України "Про повну загальну середню освіту" та положення про конкурс, затвердженого засновником або уповноваженим ним органом (посадовою особою).

Керівник (директор) приватного, корпоративного закладу освіти обирається та призначається на посаду засновником (засновниками) відповідно до установчих документів закладу освіти.

Наявність особистої медичної книжки з результатами проходження обов'язкових попереднього (до прийняття на роботу) та періодичних профілактичних медичних оглядів.

Передбачається проходження вступного та первинного інструктажів з охорони праці.

1.10. Документи, що підтверджують професійну та освітню кваліфікацію, її віднесення до рівня Національної рамки кваліфікацій (НРК)

Диплом магістра (спеціаліста) (7 рівень Національної рамки кваліфікацій).